انواع میکسر صنعتی - انواع بلندر و میکسر و افقی

انواع میکسر صنعتی - انواع بلندر و میکسر و افقی

میکسرهای صنعتی ماشین الاتی هستند که جهت هم زدن و مخلوط کردن دو یا چند ماده مختلف و یکدست و یکنواخت کردن مواد به کار می روند و در دو طبقه بندی اصلی ساخته می شوند 1- میکسر های افقی (پر بازده) 2- میکسرهای عمودی ( کم بازده)میکسر افقی

این میکسرشامل یک محور افقی است که روی این محور (روتور) تعدادی پدال یا نوار مارپیچ تعبیه شده است. در اثر چرخش این محور و حرکت پدالها یا مارپیچ ، مواد در میکسر از یک طرف به طرف دیگر بصورت رفت و برگشتی منتقل و مخلوط می شوند. میکسر افقی از یک مخزن نیمه استوانه ای، دو یا چند مارپیچ ، محور، الکتروموتور گیربکس ، شاسی، دریچه تخلیه  تشکیل شده است. میکسرهای افقی معمولاً ظرفیت کمتری در مقایسه با میکسر عمودی دارند اما کیفیت و سرعت میکس بالا در این دستگاهها موجب شده است که درکارخانجات تولیدی بسیار استفاده شوند  زمان میکس مواد غذایی در این دستگاهها بسته به نوع دستگاه و ظرفیت آن و نوع مارپیچ ها از 1 تا 15 دقیقه متغیر است.

میکسر های افقی خود به چند دسته تقسیم می شوند:

ریبون بلندر - _ دوبل ریبون ( مخصوص پودر)

پدل بلندر - دوبل پدل ( مخصوص مواد ویسکوز و خمیری مانند چسبهای صنعتی )

ترکیبی پدل ریبون ( برای مواد و کاربردهای خاص )

Zبلندر ( مخصوص مواد با چسبندگی و غلظت بسیار زیاد مانند خمیر ادامس )

( تفاوت دوبل شفت و تک شفت در چیست؟در تک شفت همان طور که در عکس زیر دیده می شود یک محور در مخزن قرار دارد اما در دوبل شفت دو محور همزمان وجود دارد و جهت پودر تک محور کاربرد بهتری دارد اما برای مواد خمیری در صورتی که قیمت تمام شده و حجم میکسر در اولوییت نباشد دوبل محور انتخاب می شود اما اکثر دوبل محور های ساخته شده در ایران کارایی خوبی ندارند به این دلیل که فقط به صورت دوبل محور ساخته می شوند با یک گیر بکس و یک سرعت و گشتاور حال انکه اولین میکسر پدالی دوبل محور که در المان ساخته شد با هدف عبور مواد با دو سرعت متفاوت از داخل همدیگر بود یعنی سرعت یک محور نصف تا دو سوم محور دیگری بود که این امر باعث می شد مواد با گردش یک محور دو بار از محور دیگر عبور کند و عمل میکس با دقت بسیار بالایی انجام پذیرد  )


آدرس سایت:   http://parscenter.com

( در صورت باز نشدن لینک سایت لطفا انرا در پنجره جدید کپی کنیدو یا به فارسی سرچ کنید {{ماشین سازی باسکار}})

شماره تماس فروشنده : 02146893360 -- 09124633356